Kryesore » 2013 » Nëntor » 30 » Vulin edhe sot në veri
10:12 AM
Vulin edhe sot në veri

Ministri serb për Kosovën, Aleksandar Vulin viziton sot veriun e Kosovës. Ai në Mitrovicë do të vizitojë Qendrën rehabilituese për fëmijë me të meta dhe atyre do t’iu shpërndajë pajisje, njofton B92.

Në Zubin Potok Vulin do të hapë fabrikën e këmishëve "Javor".

Siç transmeton Koha.net, Vulin pasdite ai bashkë me pretendentin për prefekt të Mitrovicës veriore do t’iu flasë studentëve të Fakultetit Teknik në Mitrovicë. Me ta do të jetë edhe i ashtuquajturi shef i Qarkut,  Vasa Jelic. 

Postuar nga: ksdardania | Vlersuar: 4.0/1

Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet. Ne te kundert, nuk do te publikohen. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Ks-Dardania.
comments powered by Disqus