Kryesore » 2013 » Janar » 9 » Trajnimi i KFOR-it në zonën e Manastirit të Deçanit
4:31 PM
Trajnimi i KFOR-it në zonën e Manastirit të Deçanit
KFOR-i sot ka rritur përkohësisht prezencën në zonën e Manastirit të Deçanit me qëllim të trajnimit të trupave në terren dhe të familjarizojë njësitë e reja me taktikat, teknikat dhe procedurat.Trajnimi dhe ushtrimi i trupave të KFOR-it janë aktivitete të nevojshme ushtrake. Ushtrimi do të përfundojë sot pasdite, thuhet në njoftimin e KF0R-it.Duke mbajtuur trajnime dhe ushtrime KFOR-i vazhdon të fokusohet në misionin e vet për të kontribuuar për një ambient të qetë dhe të sigurtë si dhe liri të lëvizjes.
Postuar nga: ksdardania | Vlersuar: 4.0/1

Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet. Ne te kundert, nuk do te publikohen. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Ks-Dardania.
comments powered by Disqus