Kryesore » 2012 » Dhjetor » 17 » Skandalet po largojnë kosovarët gjithnjë e më shumë nga lëvizja pa viza
3:02 PM
Skandalet po largojnë kosovarët gjithnjë e më shumë nga lëvizja pa viza
Skandalet dhe aferat që po ndodhin në Kosovë po i largojnë kosovarët gjithnjë e më shumë nga lëvizja pa viza. Aferat në Ministrinë e Punëve të Brendshme, si ajo e pasaportave, e vjedhjes së provave në polici, arratisja e të dënuarit Xhabir Zharku, jokonsistenca në veprimet e policisë rreth rendit publik dhe së fundi sulmi ndaj aktivistëve "Kosovo 2.0”, sipas diplomatëve të BE-së, do të kenë ndikim negativ në procesin e liberalizimit të vizave.Sipas Koha Ditore, diplomatët në Bruksel kanë pohuar se këto skandale kanë krijuar një mosbesim të madh në autoritetet e Kosovës. 
Postuar nga: ksdardania | Vlersuar: 1.0/1

Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet. Ne te kundert, nuk do te publikohen. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Ks-Dardania.
comments powered by Disqus