Kryesore » 2013 » Nëntor » 29 » Qeveria pa strategji për anëtarësimin në OKB
10:00 AM
Qeveria pa strategji për anëtarësimin në OKB
Premtimi i Qeverisë së Kosovë se nënshkrimi i marrëveshjes për normalizimin e marrëdhënieve me Serbinë do të përfundojë me anëtarësimin e Kosovës në OKB, sipas opozitës, nuk ka dal i vërtetë.Edhe përfaqësues të shoqërisë civile kanë thënë se Qeveria duhet të japë përgjegjësi para qytetarëve për dialogun me Serbinë pa kushtin që ajo t’i heqë barrierat për anëtarësimin e Kosovës në organizatat ndërkombëtare
Postuar nga: ksdardania | Vlersuar: 3.0/1

Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet. Ne te kundert, nuk do te publikohen. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Ks-Dardania.
comments powered by Disqus