Kryesore » 2012 » Dhjetor » 17 » Përmbante veti kancerogjene, Kosova ndërpret furnizimin me miell nga Serbia
2:59 PM
Përmbante veti kancerogjene, Kosova ndërpret furnizimin me miell nga Serbia
Kosova ka ndërprerë furnizimin me miell misri nga Serbia pas konstatimit se ky miell përmbante veti kancerogjene. Lajmi është dhënë nga zëdhënësi i Agjencisë së Veterinës dhe Ushqimit të Kosovës, Lamir Thaçi. Disa tonë miell me përmbajtje kancerogjene nga Serbia janë importuar së fundi edhe në Maqedoni. 
Postuar nga: ksdardania | Vlersuar: 3.0/1

Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet. Ne te kundert, nuk do te publikohen. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Ks-Dardania.
comments powered by Disqus