Kryesore » 2012 » Dhjetor » 28 » Interpoli në kërkim të Zharkut
2:47 PM
Interpoli në kërkim të Zharkut
Autoritetet e kosovare pritet të lëshojnë një urdhër-arrest ndërkombëtar për Xhabir Xharkun. "Urdhër arrestimi ndërkombëtar do të lëshohet shpejtë, sepse nuk ka gjurmë se ai ndodhët në Kosovë. Ne dyshojmë se është duke u fshehur në Shqipëri”, ka thënë një burim brenda Policisë së Kosovës, për "Koha ditore”.
Ndërkohë, Zharku pretendon se i janë shkelur të drejtat kushtetuese. Për këtë arsyeje do ti drejtohet Gjykatës Kushtetuese për interpretim të kushtetutshmërisë së gjykimit të tij.
Postuar nga: ksdardania | Vlersuar: 4.0/1

Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet. Ne te kundert, nuk do te publikohen. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Ks-Dardania.
comments powered by Disqus